Návod na Google meet

Divider

Předmluva k videu:

  • Google meet je velice jednoduchá a multifunkční aplikace, která je pro doučování naprosto báječná.
  • K připojení na Google meet nemusíte mít Google účet! Sdílení od lektora, kamera a mikrofon půjdou.
  • Pokud však nejste přihlášení ke Google účtu, nepůjde Vám psát do tabule, kterou lektor sdílí. Budete ji moct pouze vidět. Pokud tedy máte grafickou tužku a chcete psát také, musíte se na schůzku přihlásit pomocí Vašeho Google účtu.
  • Vždy, vyzkoušejte minimálně den před lekcí funkčnost odkazu Google meet zaslaný mailem od koordinátorky.  – Vždy byste se měli dostat do čekací místnosti, kde ladíte kameru, mikrofon atd. (nehledě na to, zda je schůzka nastartována). Pokud po kliknutí na odkaz uvidíte hlášku „Nelze se připojit. je něco špatně a je třeba chybu odstranit ještě před první lekcí. Tato chybová hláška totiž nezmizí ani po zahájení schůzky lektorem a vy se nebudete moct připojit k doučování. Řešení jsou 1. přechod na prohlížeč Chrom (případně Firefox), 2. puštění Google meet v anonymním okně (pak Vám však nepůjde funkce psaní na tabuli), 3. přihlášení pod jiným/novým google účtem, 4. Aktualizace prohlížeče. Pokud se ani pak nedostanete do čekací místnosti a stále vidíte chybovou hlášku po kliknutí na odkaz schůzky -> „Nelze se připojit. vytvořte, prosím, Vaši pozvánku na Google meet přes Váš Google účet a zašlete odkaz na email Vašeho lektora a email Vaší koordinátorky minimálně den před první lekcí.
  • Pokud obecně Google meet nemůžete používat (starší počítač, jiná technická závada), prosím kontaktujte Vaši koordinátorku co nejdříve. Přešli bychom např. na ZOOM, Teams nebo Skype.

Kontaktní údaje v případě dotazů ke Google meet

Telefon & Email

Pozor SLEVA až 15% na první balíček lekcí

Platí pro všechny naše nové studenty. Nabídka je časově omezena.

*akce platí  jen do 30.5.2024

+420 494 900 173

Zavolejte nám :)

Poslední volná místa!